Projekty szkolne

Drukuj PDF

Zapraszamy do zapoznania się z realizowanymi w szkole projektami

Realizowane projekty w roku szkolnym 2012/2013:

>>> szczegóły realizowanych programów <<<

 1. Program profilaktyczno-edukacyjny: ?Daj sobie szanse ?spróbuj inaczej? w ramach świetlicy socjoterapeutycznej
 2. ?Szkolny Ośrodek Kariery? ? kontynuacja
 3. ?E-learning? ?nauczanie na odległość? w ramach Regionalnego Ośrodka Szkolenia E-learningowego (ROSE) ?przedmiotów matematyka, fizyka, j. polski, geografia, biologia, chemia, informatyka, technika, j. angielski.
 4. ?Forum Osiągnięć Twórczych? ? prezentacja pod kierunkiem nauczyciela przedmiotu swoich ciekawych, twórczych osiągnięć, innowacji świadczących o zdolnościach, talentach i umiejętnościach twórczego myślenia uczniów.
 5. ?Ogólnopolski Tydzień Kariery? ? w ramach planowanej akcji Stowarzyszenia Doradców Szkolnych i Zawodowych Rzeczypospolitej Polskiej inspirująca ogólnopolskie i lokalne inicjatywny doradców zawodowych na rzecz wspomagania drogi edukacji, zawodu, pracy i kariery.
 6. ?e-Akademia Przyszłości? jako jedno z dwóch poznańskich gimnazjów, organizowanym przez WSiP Projekt jest współfinansowany ze środków Unii Europejskiej w ramach Europejskiego Funduszu Społecznego z Działania 3.3. - Poprawa jakości kształcenia z Poddziałania 3.3.4. - Modernizacja treści i metod kształcenia. Projekt będzie realizowany w szkołach przez 3 lata - od 1 września 2010 roku do końca roku szkolnego 2012/2013. Misją Projektu jest przygotowanie uczniów Gimnazjum do funkcjonowania w społeczeństwie wiedzy i uczenia się przez całe życie. W ramach udziału w projekcie 8 nauczycieli zostaje wyposażonych w komputery osobiste z programami, szkoła uzyskała tablice interaktywną z rzutnikiem, powstają Szkolne grupy Projektowe i Szkolne grupy Wyrównawcze. Każdy uczeń klasy I zostaje diagnozowany z przyrostem wiedzy. Nauczyciele odbyli specjalistyczne szkolenia w Warszawie.
 7. ?Szkoła Wolna od Przemocy i Narkotyków" podniesienie  świadomości adresatów Programu w zakresie zagrożeń związanych ze zjawiskami związanymi z substancjami narkotycznymi i przemocą wśród nieletnich oraz promowanie aktywności w zakresie profilaktyki i zapobiegania zachowaniom niebezpiecznym i niepożądanym a także promowanie zasad bezpieczeństwa w szkołach.
 8. ?Szkoła bez przemocy" projekt społeczny. Organizatorzy programu: Grupy Wydawnicze Polskapresse, Media regionalne i Fundacja Grupy TP, Szkoły biorące udział w Programie są zobowiązane do przestrzegania zasad kodeksu ? Szkoła bez przemocy?  i podejmowania działań zmniejszających skalę zjawiska przemocy i agresji w szkole
 9. Projekt "Szkoła i Uniwersystet"
 10. Innowacje w nauczaniu:
 • ?Cyberprzestrzeń w innowacyjnym nauczaniu gimnazjalisty? ? utworzenie I w Poznaniu ?e-klasy?: innowacyjny projekt nauczania wspomaganego w dużym stopniu nowoczesnymi technikami i środkami audiowizualnymi. Nauka w tej  ?e-klasie? wspomagana będzie pracą na osobistych komputerach na wszystkich przedmiotach. Zastosowanie środków  technologii informacyjnej korzystnie wpłynie na pobudzenie wielu rodzajów zmysłów  i uruchomi wielokanałowy przekaz treści co korzystnie wpłynie na wzrost efektywności kształcenia i osiągnięcia sukcesu edukacyjnego. Uczniowie do tej klasy muszą posiadać umiejętność obsługi komputera. Utworzenie Sali na 28 stanowisk wyposażonych w osobiste notebooki, tablicę multimedialną, szafy dla notebooków, komputer dla nauczyciela, programy multimedialne dla nauczycieli. Nauczyciele odbyli szkolenia w ramach zajęć e-learningowych.
Naszą witrynę przegląda teraz 8 gości 
Ulti Clocks content

Z kalendarza


Dzisiaj jest: Poniedziałek
29 Sierpnia 2016
Imieniny obchodzą
Flora, Jan, Racibor, Sabina
Do końca roku zostało 125 dni.
Zodiak: Panna
You are here:   HomeSzkołaProgramy i projekty szkolne