Biblioteka Gimnazjum 56 - witamy

Drukuj PDF

"Ten jest najszczęśliwszy z ludzi, któremu nic zapału do ksiąg nie ostudzi."

Jan Kasprowicz

 
 
 
 

W Gimnazjum nr 56 w Poznaniu działa Centrum biblioteczno-multimedialne, z którego korzystają zarówno uczniowie szkoły jak jej nauczyciele i pracownicy. Biblioteka gromadzi różnorodne źródła informacji, głównie lektury szkolne, książki popularno-naukowe z poszczególnych dziedzin wiedzy, literaturę fachową dla nauczycieli, a także dokumenty wypracowane w szkole. Księgozbiór biblioteczny liczy obecnie 4514 woluminów.

Godziny otwarcia biblioteki umożliwiają odwiedzanie jej zarówno przed lekcjami jak i po nich. Szeroko rozbudowany warsztat informatyczny biblioteki - katalogi, kartoteki, teczki tematyczne, dostęp do Internetu - pozwalają uczniom na uzyskanie potrzebnych informacji, które wykorzystują na lekcjach, kółkach zainteresowań, a także przygotowując się do konkursów i olimpiad. Biblioteka poza księgozbiorem, czasopismami, posiada bogate zbiory multimedialne. Są to encyklopedie, atlasy  i multimedialne programy nauczania do poszczególnych przedmiotów. Oprócz funkcji informacyjnej biblioteka pełni funkcję rekreacyjną. Sprzyja temu estetyczny, przyjemny, nowoczesny lokal biblioteczny, a także osobowość bibliotekarza. To tu młodzież chętnie przebywa w czasie wolnym od lekcji, tu uczniom przychodzą pomysły, jak zorganizować imprezę na dzień chłopaka, dzień nauczyciela, jak przeprowadzić andrzejki, mikołajki, walentynki itp. Dla niektórych uczniów biblioteka jest jedynym miejscem gdzie czują się akceptowani, doceniani, ważni. Uczniowie, pod kontrolą bibliotekarza wykonują różne zadania, co sprzyja szybkiej i skutecznej obsłudze czytelnika. Biblioteka jest też azylem dla wielu uczniów, którzy bardziej niż gwar na korytarzach cenią sobie spokój i ciszę. Często zmieniane ekspozycje, przystępnie wyłożone czasopisma, czy możliwość skorzystania z Internetu sprawiają, że do tego "przybytku książki" zawsze miło zajrzeć - co też chętnie czynią nie tylko uczniowie ale też nauczyciele.

Naszą witrynę przegląda teraz 11 gości 
Ulti Clocks content

Z kalendarza


Dzisiaj jest: Poniedziałek
29 Sierpnia 2016
Imieniny obchodzą
Flora, Jan, Racibor, Sabina
Do końca roku zostało 125 dni.
Zodiak: Panna
You are here:   HomeBiblioteka