Harmonogram OTK 2010

Harmonogram działań

w Gimnazjum nr 56 im. Józefa Wybickiego w Poznaniu

4.10 – 11.10.2010

Podjęcie działań przygotowujących uczniów do uczestniczenia   w konkursie, temat: „Mój wymarzony zawód” „Moja wizytówka” (technika i forma określona w regulaminie konkursu)

6.10 – 15.10.2010r

Lekcje informatyki – przygotowanie uczniów do korzystania z programu MOVIE MAKER do zaprezentowania swojej osoby  „ Moja wizytówka”.

15.10.2010r

Przygotowanie Szkoły do prezentowania OTK na terenie gimnazjum - wystrój logistyczny - gazetki szkolne, twórcze hasła, baner.

13-15.10.2010r Praca z uczniami klas III w przygotowaniu ich do wykonania prezentacji „Mój wymarzony zawód”, zapoznanie z regulaminem konkursu i kryteriami, które należy uwzględnić w opracowaniu prezentacji.
18.10.2010r

Prezentacja prac konkursowych „Mój wymarzony zawód” „ Moja wizytówka” podczas lekcji wychowawczych w klasach i wyłonienie reprezentantów do etapu szkolnego.

18 - 19.10.2010r Spacer po zawodach: „Kalejdoskop zawodów”: prezentacja filmów o zawodach –sala multimedialna. Uczniowie  będą mogli dokonać wyboru, które  zawody chcą poznać i omówić doradcą zawodowym.
20.10.2010r Warsztaty dla przedstawicieli Samorządu Uczniowskiego prowadzone przez studentów  UAM w Poznaniu.  Temat: Rozwijamy umiejętność komunikacji i pracy zespołowej.
21-22.10.2010r „Mój profil osobowości” – uczniowie w pracowni Szkolnego Ośrodka Kariery
 w indywidualnym  kontakcie z doradcą zawodowym i studentami odbywającymi praktyki będą mogli określić swój profil osobowości.
22.10.2010r Zaproszony gość:  „Mój sukces”. Spotkania uczniów  z ludźmi, którym powiodło się w życiu zawodowym  i chcą podzielić się swoimi spostrzeżeniami co w ich przypadku okazało się istotnym czynnikiem  w kreowaniu własnej drogi zawodowej  i osiągnięcia sukcesu.
22.10.2010r

Inauguracja „FORUM Osiągnięć Twórczych” -działań w ramach przyjętego na rok szkolny programu działań edukacyjno –wychowawczych rozwijających kreatywność i twórcze myślenie oraz tworzenia w szkole  warunków sprzyjających realizacji tych zadań.

FOT  jest całoroczną formułą prezentowania przez uczniów swoich zdolności, zainteresowań  i pasji . Zapoznanie uczniów z regulaminem uczestnictwa w FOT.
25.10.2010r

Rozstrzygnięcie konkursu:

„Mój wymarzony zawód” „Moja wizytówka”
26 -29.10.2010r Prezentacja prac konkursowych i całego tygodnia OTK społeczności szkolnej
 i zaproszonym Rodzicom.

doradca zawodowy:  mgr Aniela Kobusińska – Luty