SzOK - partnerzy ośrodka

Drukuj PDF
Krajowy Ośrodek Wspierania Edukacji Zawodowej i Ustawicznej w Warszawie

Inspiracją do założenia SZOK-u było pierwsze spotkanie z pracownikami KOWEZiU w ramach szkolenia, które odbyło się w dniu 9 grudnia 2003 roku w Poznaniu zorganizowane przez KOWEZiU w Warszawie. Realizowany temat: „Rola i zadania doradcy zawodowego w Szkolnym Ośrodku Kariery” zwróciło naszą uwagę na ważność działań szkoły w dostosowaniu polskich rozwiązań edukacji zawodowej do standardów krajów Unii Europejskiej.

Powiatowy Urząd Pracy w Poznaniu
Wspiera merytorycznie nasze działania. Pomoc była szczególnie cenna w okresie, gdy rozpoczynaliśmy realizację zadań edukacji zawodowej w gimnazjum, a SZOK jeszcze nie funkcjonował, pokazywano wówczas uczniom filmy instruktażowe przygotowane przez pracowników PUP takie jak: „Asertywność”, „Autoprezentacja”, „Pierwsza rozmowa”. Budziły one powszechne zainteresowanie, co zachęcało nas do dalszej pracy nad organizacją SZOK-u.

Centrum Doradztwa Zawodowego w Poznaniu
Jest naszym sojusznikiem merytorycznym od początku działalności SZOK-u. Swoją bazą wspomaga nasze działania w edukacji zawodowej gimnazjalistów. Nasza współpraca sięga początków działań związanych z edukacją i doradztwie zawodowym w szkołach polskich po reformie oświaty.

Korzystamy z oferty programowej CDZ dla rodziców i uczniów, pedagogów i wychowawców. Proponowane seminaria informacyjne są dla nas ważnym elementem uzupełniającym nasz warsztat pracy doradcy zawodowego.

Fundacja Młodzieżowej Przedsiębiorczości
Współpraca z FMP nawiązaliśmy w roku szkolnym 2003/2004 biorąc udział w szkoleniach przygotowujących nas do „Gimnazjalnych potyczek”. W następnym roku szkolnym (2004/2005) wzięliśmy udział w ogólnopolskim konkursie dla gimnazjalistów w ramach programu „Ekonomia na co dzień”. Uczniowie wykazali się wiedzą i umiejętnościami w zakresie:

- twórczego myślenia i współpracy w zespole
- niekonwencjonalnego rozwiązywania zadań
- opracowania planu działania
- prezentowania własnej pracy i grupy szerokiemu audytorium.

Program „Ekonomia na co dzień” jest propozycją wspomagającą działania SZOK-u w przygotowaniu uczniów gimnazjum do:

- aktywnego wchodzenia w życie gospodarcze
- stanowienia o sobie
- wytyczania własnej drogi rozwoju.

Uczniowie czynią to poprzez aktywne wzmacnianie swoich mocnych stron, zainteresowań i uzdolnień. W przyszłości pozwoli im to dostosować się do zmiennej struktury rynku pracy.
Naszą witrynę przegląda teraz 10 gości 
Ulti Clocks content

Z kalendarza


Dzisiaj jest: Poniedziałek
29 Sierpnia 2016
Imieniny obchodzą
Flora, Jan, Racibor, Sabina
Do końca roku zostało 125 dni.
Zodiak: Panna
You are here:   HomeSzOKpartnerzy SzOK