III miejsce w Turnieju Siatkówki Dziewcząt w ZSZ nr 1

Drukuj PDF

Miło nam poinformować, że 28 kwietnia 2016r. reprezentantki naszego gimnazjum w siatkówce zdobyły III miejsce w Turnieju Piłki Siatkowej o Puchar Dyrektora Zespołu Szkół Zawodowych nr 1 w Poznaniu.

 

Więcej…
 

Margines - wydanie specjalne

Drukuj PDF

Miło nam poinformować, że jest już dostępne wydanie specjalne gazetki Margines, przygotowane przez klasę dziennikarską II1 z okazji rocznicy uchwalenia Konstytucji 3 Maja. Zapraszamy do lektury!


>>> tutaj <<<

 

Obchody jubileuszu Chrztu Polski

Drukuj PDF


(foto: www.polskieradio.pl)

Realizacja projektu zaowocowała w naszej społeczności uczniowskiej świadomością, czym był Chrzest Mieszka na płaszczyźnie wielu aspektów. Stała się też pretekstem do przywołania do świadomości młodzieży miejsc i postaci ważnych dla kształtowania tożsamości naszego narodu. Bliskość zabytków potwierdzających, iż stanowiły element współtworzący kolebkę naszej państwowości, pozwoliły na przypomnienie, iż żyjemy na terytorium będącym sercem Polski. Uświadomienie wartości daru chrztu dla całego narodu staje się inspiracją do zastanowienia nad istotą religii i głoszonych przez nią wartości.

Uczniowie zdobywali nowe umiejętności pracy zespołowej, rozwijali swoje zdolności i talenty. Mieli możliwość wymiany myśli, poglądów. Był to również czas integracji i twórczej zabawy.

 

Wizyta w Domu Bretanii

Drukuj PDF

Przed nami Międzynarodowe Spotkanie Projektowe we Francji (08-18.05.2016) w ramach projektu Erasmusplus "A Good Command of English as a Modern Lingua Franca: Our Gateway to Future Professional Careers". W związku z tym w piątek 29.04.2016 razem z nauczycielami p. Marią Mierkiewicz i p. Krystyną Matuszewską uczestniczyliśmy w warsztatach dotyczących wiedzy o Francji i lekcji podstawowych zwrotów w j. francuskim.


Więcej…
 

Ciemna strona internetu

Drukuj PDF


(foto: www.komputerswiat.pl)

Kontynuacją działań profilaktycznych z zakresu bezpiecznego korzystania z Internetu było kolejne spotkanie dla uczniów naszego gimnazjum. Klasa II/2 spotkała się z p. mgr J.Pijacką, która wprowadziła uczniów w tematykę przestępczości w sieci, jej rodzajów, pomocy osobom poszkodowanym, oraz psychologicznym i społecznym następstwom cyberprzemocy. Spotkanie obyło się z inicjatywy pedagoga szkolnego p. mgr Anny Charko. P. mgr J.Pijacka oprócz treści związanych z zasadami bezpiecznego korzystania z Internetu, przedstawiła uczniom blaski i cienia bycia kuratorem sądowym.

 

Wiosenne porządki 2016

Drukuj PDF

W dniu 22 kwietnia 2016 r. w piątek, nasze gimnazjum wzięło udział w corocznych "Wiosennych Porządkach". Uczniowie klas pierwszych ze swoimi  wychowawcami, łącznie około 130 osób porządkowali tereny Osiedla Grunwald Północ, w zasięgu ulic: Bułgarskiej Swobody, Marcelińskiej i Bukowskiej. Zebrano bardzo dużo śmieci: papier, plastikowe butelki, worki, resztki jedzenia, fragmenty odzieży, szkło, kawałki metalu itp. Szczególnie zaśmiecone były: boisko sportowe, okolice przystanków MPK, sklepów, ale również tereny przy śmietnikach oraz trawniki tuż przed blokami. Uczniowie zebrali łącznie aż 17  worków śmieci. Młodzież naszego gimnazjum jak co roku chętnie wzięła udział w tej akcji.

Więcej…
 

I miejsce naszych nauczycieli w mistrzostwach w siatkówce

Drukuj PDF

Miło nam poinformować, iż nauczyciele z naszej szkoły zdobyli złoty medal w IV Mistrzostwach Nauczycieli Miasta Poznania w siatkówce! Serdecznie gratulujemy. Skład drużyny: Andrzelika Godlewska, Magdalena Korcz, Monika Matuszak, Łukasz Grabowski, Krzysztof Urbanowicz, Karol Wierciński, Mateusz Niewiadomski oraz Krzysztof Winnicki.

 

Strona 7 z 51

<< pierwsza < poprzednia 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 następna > ostatnia >>
You are here:   Home