Dzień zawodowców”

W dniu 18.10.2017r. w ramach harmonogramu działań IX edycji OTK zaplanowany był „ Dzień zawodowców” – konkurs na kreatywne przebranie, kreatywne przedstawienie siebie w wybranym zawodzie.
Z perspektywy Samorządu Uczniowskiego
„Dzień Zawodowców” wypadł bardzo dobrze. Wszystkie klasy przebierając się za przedstawicieli różnych zawodów oraz przygotowując gazetki tematyczne wykazały dużą kreatywność. Uczniowie przebierali się np. za nauczycieli, sportowców lub biznesmenów,
w ramach konkursu na kreatywne przebranie, kreatywną klasę. Podczas dużej przerwy zrobiliśmy prezentację działań poszczególnych klas i rozstrzygnięcie konkursu.

• I miejsce zdobyła klasa 2g2. Jako cała klasa zaplanowali własne przedsiębiorstwo „Majkosoft Polska. Compay” Każdy uczeń przedstawił siebie jako pracownika firmy - było to ciekawe, dowcipne
    i kreatywne. Aktywność uczniów tej klasy miała również swój wyraz
    w zredagowanej gazetce w swojej sali. Wyszło im to wszystko bardzo ciekawie.

• II miejsce zdobyła klasa 3g1. Dziewczyny przebrały się za nauczycielki, klaunów oraz pracowników MPK oraz również przygotowały gazetkę. Wszystkie wzięły w tym udział.

• III miejsce zajęła klasa 3g5. Uczniowie tej klasy przebrali się za ludzi sukcesu.

Dzień Zawodowców” w takiej formie realizowany był w naszej szkole po raz pierwszy i być może niektórym osobom mógł sprawiać trudność.

Łukasz Sieradzki

Przewodniczący Samorządu Uczniowskiego

1) Enea-Akademia Talentów- 3000zł dla uczniów

Samorząd Uczniowski zachęca do wzięcia udziału w projekcie Enea-Akademia Talentów.
Konkurs kierowany jest do uczniów, którzy chętnie biorą udział i zdobywają nagrody w zawodach sportowych, konkursach artystycznych lub naukowych. Warto już dziś zacząć kompletować wszystkie potrzebne materiały (np. kserokopie dyplomów). Najlepsi otrzymają stypendium w wysokości 3 000 zł. Zgłoszenia do 15 października!

Więcej informacji pod linkiem https://www.enea.pl/pl/akademiatalentow/newsy/enea-akademia-talentow.

Pytania proszę kierować do p. Mikulak

2) Eko-Szkoła

Nasza szkoła bierze udział w IV edycji konkursu „Eko-Szkoła” organizowanym przez „Głos Wielkopolski” oraz Stena Recycling w ramach akcji „Drzewko za makulaturę”.

Pragniemy zaprosić Państwa do włączenia się w akcję i pomoc w zbiórce jak największej ilości makulatury. Kilka lat temu udało nam się zająć IV miejsce! A jak będzie w tym roku…?

Makulaturę proszę przynosić do 17 października u p. Zbyszka (p. Woźny,dyżurka). Wszystkie osby, które przyniosą makulaturę, proszę, żeby wpisały się również na listę podając swoje imię i nazwisko oraz klasę.

Dnia 18 września 2017 roku został wybrany nowy Samorząd Uczniowski.

Przewodniczący: Łukasz Sieradzki z klasy III.2

Zastępca: Antoni Semmler z klasy III.2

W skład Samorządu Uczniowskiego wchodzą również uczniowie, którzy odznaczają się swoją kreatywnością i pomysłowością:

Marcin Ratajczyk, Małgorzata Królska, Krystyna Latour-Paczka z klasy III.4

Kacper Włoch z klasy VIIa