Dnia 12.10.2017 w ramach współpracy prowadzonej przez nauczycielkę języka angielskiego p. Krystynę Matuszewską z organizacją studencką SocialErasmus odbyły się pierwsze w tym roku szkolnym spotkania naszych uczniów z klas 2g1 i 7A ze studentami z Hiszpanii, Francji, Włoch i Pakistanu, studiującymi na UAM w Poznaniu w ramach programu Erasmus+.

Uczniowie poszerzyli wiedzę na temat kultury, geografii i historii krajów ojczystych naszych gości oraz doskonalili kompetencje językowe ponieważ warsztaty odbywały się w języku angielskim.
Więcej zdjęć w >>>GALERII<<<

Baśnie czytane niegdyś przez mamę, tatę czy dziadka – to często jedne z najpiękniejszych wspomnień z dzieciństwa!

W środę klasa 1a z p.Łasowską miała okazję spotkać się z p. Mikulak nauczycielką języka niemieckiego, która wspólnie z klasą VIIa przeczytała kilka niemieckich bajek.

Celem projektu było w ciekawy i atrakcyjny sposób zapoznać dzieci z językiem niemieckim, oswoić ich z nowym, nieznanym jeszcze językiem obcym oraz wzbudzić motywację do czytelnictwa. Mądra bajka czytana na głos, niezależnie od języka, to bezcenny dar, jaki możemy dać najmłodszym. Więcej zdjęć w >>>GALERII<<<

W dniu 25 września 2017r. uczniowie klas VII wraz ze swoimi wychowawcami oraz zastępcami wychowawców udali się do Osady Traperskiej w Bolechówku, aby wspólnie spędzić czas i lepiej się poznać. Wyjazd był również okazją do rywalizacji międzyklasowej podczas traperskich potyczek.

Natomiast następnego dnia uczniowie wybrali się na wycieczkę: Śladami Józefa Wybickiego m.in. odwiedzili miejsce pochówku Patrona na tzw. „Skałce Poznańskiej”.

A oto, co o Dniach Integracji sądzą uczniowie:

- „Było ciekawie i przyjemnie, dzięki tym dniom można było się czegoś dowiedzieć”.

Leon

- „Pierwszy dzień w agroturystyce był szczególnie ciekawy, spędzony wśród zwierząt w pięknej scenerii. W drugim dniu można było posłuchać o historii Poznania, o zabytkach i kulturze.”

Pola

Więcej w <<<GALERII>>>

W poniedziałek w naszej szkole rozpoczęliśmy lekcje mediacyjne prowadzone przez mediatorki Ewelinę Flatow-Kaletę i Sylwię Gibadło-Słomian. Lekcje są realizowane w projekcie „Poznańskie Centrum Mediacji” dzięki dofinansowaniu ze środków budżetowych Miasta Poznania.

Pierwszą klasą biorącą udział w projekcie była klasa 7a. Oprócz solidnej dawki wiedzy o przyczynach konfliktów, o różnicach między sądem a mediacją, o etapach i zasadach mediacji, uczniowie mogli analizować konflikty ze swojego życia, wymyślać kreatywne rozwiązania konfliktów, a nawet przez chwilę wejść w rolę mediatorów rówieśniczych.
Kolejnym etapem będzie utworzenie w szkole Klubu Mediatora – widać już pierwszych chętnych J