ul. Promyk 4,
60-393 Poznań

+48 61 861 81 76
sekretariat@sp91.pl

Kategoria:

1 lutego klasy siódme wzięły udział w "Żywej lekcji historii" w Liceum nr VII. Lekcja poprowadzona przez Chorągiew Komturstwa Gniewskiego przypomniała najważniejsze wydarzenia z historii Polski końca XVIII i całego XIX wieku. Młodzież dowiedziała się jak przebiegały powstania narodowe oraz jaką rolę w polskich dążeniach niepodległościowych odegrał Napoleon Bonaparte. Niektórzy mieli szansę poczuć się jak prawdziwi XIX-wieczni żołnierze i odbyć musztrę w pełnym umundurowaniu. Zgromadzonych swoją obecnością zaszczycili m.in. Tadeusz Kościuszko, Józef Wybicki, i sam Napoleon Bonaparte. >>>GALERIA<<<

0
0
0
s2smodern
powered by social2s
Kategoria:

Minionej środy odwiedziliśmy Jump Arenę na ulicy Obornickiej. Stoczyliśmy zwycięską walkę z grawitacją doskonale się przy tym bawiąc. Skorzystaliśmy także z okazji by zażyć alternatywnej formy ruchu i zapomnieć o szkolnym stresie. Opiekunowie również ;) Zobaczcie nasze akrobacje. >>>GALERIA<<<

 

0
0
0
s2smodern
powered by social2s
Kategoria:

Baśnie czytane niegdyś przez mamę, tatę czy dziadka – to często jedne z najpiękniejszych wspomnień z dzieciństwa!

W środę klasa 1a z p.Łasowską miała okazję spotkać się z p. Mikulak nauczycielką języka niemieckiego, która wspólnie z klasą VIIa przeczytała kilka niemieckich bajek.

Celem projektu było w ciekawy i atrakcyjny sposób zapoznać dzieci z językiem niemieckim, oswoić ich z nowym, nieznanym jeszcze językiem obcym oraz wzbudzić motywację do czytelnictwa. Mądra bajka czytana na głos, niezależnie od języka, to bezcenny dar, jaki możemy dać najmłodszym. Więcej zdjęć w >>>GALERII<<<

 

0
0
0
s2smodern
powered by social2s
Kategoria:
Dnia 12.10.2017 w ramach współpracy prowadzonej przez nauczycielkę języka angielskiego p. Krystynę Matuszewską z organizacją studencką SocialErasmus odbyły się pierwsze w tym roku szkolnym spotkania naszych uczniów z klas 2g1 i 7A ze studentami z Hiszpanii, Francji, Włoch i Pakistanu, studiującymi na UAM w Poznaniu w ramach programu Erasmus+.
 
Uczniowie poszerzyli wiedzę na temat kultury, geografii i historii krajów ojczystych naszych gości oraz doskonalili kompetencje językowe ponieważ warsztaty odbywały się w języku angielskim.
Więcej zdjęć w >>>GALERII<<<
0
0
0
s2smodern
powered by social2s
Kategoria:

W poniedziałek w naszej szkole rozpoczęliśmy lekcje mediacyjne prowadzone przez mediatorki Ewelinę Flatow-Kaletę i Sylwię Gibadło-Słomian. Lekcje są realizowane w projekcie „Poznańskie Centrum Mediacji” dzięki dofinansowaniu ze środków budżetowych Miasta Poznania.

Pierwszą klasą biorącą udział w projekcie była klasa 7a. Oprócz solidnej dawki wiedzy o przyczynach konfliktów, o różnicach między sądem a mediacją, o etapach i zasadach mediacji, uczniowie mogli analizować konflikty ze swojego życia, wymyślać kreatywne rozwiązania konfliktów, a nawet przez chwilę wejść w rolę mediatorów rówieśniczych. 
Kolejnym etapem będzie utworzenie w szkole Klubu Mediatora – widać już pierwszych chętnych J

0
0
0
s2smodern
powered by social2s