Wielkanocny klimat było widać w salach i na korytarzu już kilka dni przed świętami. Dzieci zrobiły ciekawe zajączki, siały rzeżuchę, śpiewały świąteczne piosenki oraz szukały niespodzianki od „zajączka”.
Wielu uczniów wykonało również przepiękne, oryginalne pisanki na konkurs plastyczny „wielkanocne jajko”. Zobacz >>>GALERIĘ<<<

Zasady bezpiecznego zachowania się w sytuacjach zagrożenia, obcy niebezpieczny a także bezpieczeństwo w drodze do i ze szkoły to główne tematy poruszane przez policjanta, który odwiedził dziś naszą szkołę. Funkcjonariusz do dzieci przyjechał w towarzystwie „sierżanta Pyrka” - maskotki Wielkopolskiej Policji.

W ramach programu „Z Pyrkiem Bezpieczniej" mundurowy odwiedził dziś klasę czwartą oraz klasy pierwsze.

Celem wspólnego spotkania było przekazanie najmłodszym informacji dotyczących podstawowych zasad bezpieczeństwa podczas zabaw w szkole, w domu i poza nim, a w szczególności prawidłowego zachowania się w drodze  do i ze szkoły. Podczas spotkania dzieci mogły zapoznać się z atrybutami Policjanta, każdy odważny mógł zobaczyć kajdanki i policyjną pałkę służbową. Dzieciom przypomniano także o najważniejszych numerach alarmowych jakimi są 997,112, 998, 999.

Spotkanie upłynęło w radosnej atmosferze a policjant oraz sierżant Pyrek otrzymali już zaproszenie do kolejnych wizyt. Zobacz >>>GALERIĘ<<<

W marcu uczniowie klas pierwszych poznawali działanie różnych wag. Przy tej okazji każdy mógł zważyć siebie, swój tornister, piórnik, zabawkę. Niektórzy wykonali nawet samodzielnie wagę przy użyciu wieszaka, kubeczków i sznurka. >>>GALERIA<<<

W środę, 14. 03. 2018 r. klasy pierwsze wraz z opiekunami wzięły udział w warsztatach językowych. W ramach szkolnego projektu Euroweek doskonaliliśmy znajomość języka angielskiego. Dzięki zabawie poznaliśmy wiele nowych słówek i zwrotów. Już czekamy na następne warsztaty! >>>GALERIA<<<