Dnia 12.10.2017 w ramach współpracy prowadzonej przez nauczycielkę języka angielskiego p. Krystynę Matuszewską z organizacją studencką SocialErasmus odbyły się pierwsze w tym roku szkolnym spotkania naszych uczniów z klas 2g1 i 7A ze studentami z Hiszpanii, Francji, Włoch i Pakistanu, studiującymi na UAM w Poznaniu w ramach programu Erasmus+.

Uczniowie poszerzyli wiedzę na temat kultury, geografii i historii krajów ojczystych naszych gości oraz doskonalili kompetencje językowe ponieważ warsztaty odbywały się w języku angielskim.
Więcej zdjęć w >>>GALERII<<<

W dniach 10-11.10.2017 odbyły się turnieje I etapu IMS w tenisie stołowym dziewcząt i chłopców. Naszą szkołę reprezentowali: dziewczęta w składzie: Dominika Korzeniowska III1, Petra Wolitzki III1, Zuzanna Pacholak III1 oraz chłopcy: Jakub Łata II3 i Jakub Mańczak III5. Nasza szkoła zmierzyła się z reprezentacją G27, G65 oraz G31 i G"Dąbrówka". Celem zawodów było wyłonienie najlepszej drużyny, która awansowała do kolejnego etapu rozgrywek. Udział w zawodach był okazją do sprawdzenia swoich umiejętności gry w tenisa stołowego. Mecze odbyły się w duchu sportowej rywalizacji i współzawodnictwa "fair play". Do kolejnego etapu awansowały drużyny G65 i G31. Brawa dla naszych uczniów za godne reprezentowanie naszej szkoły w rozgrywkach :) Więcej zdjęć w >>>GALERII<<<

Ziemia, ludzkość, niebo to trzy poziomy, które uwzględniają twórcy ikeban w swoich kompozycjach. Od tradycyjnych europejskich bukietów różni te japońskie florystyczne układy ich minimalizm. Ikebana bowiem to sztuka oparta na ładzie, harmonii i przestrzennym uporządkowaniu. Aby ten efekt osiągnąć, twórcy ikeban wykorzystują kwiaty, liście, gałązki, trawy, korę, mech oraz inne elementy harmonizujące z całością.

Czytaj więcej: Zajęcia artystyczne z ikebaną