Na okres przedświąteczny, tj. 27.03.2018, przenieśliśmy w naszej szkole obchody Światowego Dnia Liczby PI. Na drzwiach klas pojawiły się tajemnicze kartki z liczbami, a korytarz ozdobiły prace promujące Święto Liczby PI wykonane przez uczniów klas gimnazjalnych. W szkolnej telewizji emitowano prezentację przygotowaną przez reprezentantów grupy projektowej z klasy II-2.

W konkursie plastyczno-matematycznym „PI-sanki” wzięli udział uczniowie klasy II-4: Zuzanna Przydryga oraz Bartosz Grzęda.

Rywalizację o tytuł "Mistrza Liczby PI" wygrał Maciej Apanowicz kl. III-5 zapamiętując 97 cyfr w rozwinięciu dziesiętnym liczby PI. Drugie miejsce zajął Kacper Hoffmann kl.III-5 (72 cyfry), a trzecie Jakub Mańczak kl. III-5 (62 cyfry). Gratulujemy!

>>>GALERIA<<<

24 stycznia br. nasz klasa III/1 uczestniczyła w warsztatach z doradztwa zawodowego "Mądrze zaplanuj swoją przyszłość" organizowanych przez Zespół Szkół Budowlano - Drzewnych. Zabawa była przednia, a przy okazji zdobyliśmy bardzo dużo wiedzy na temat wyboru dalszej ścieżki edukacyjnej. Zapraszamy do krótkiej fotorelacji >>>GALERIA<<<

Pod koniec października w naszej szkole odbył się mecz towarzyski pomiędzy klasami sportowymi-  klasa III 5 kontra klasa II 5.

Po niezwykle wyrównanych zmaganiach sportowych wygrała klasa II 5. Wynik 4:2. Trzeba wyraźnie zaznaczyć, że mecz charakteryzował się bardzo wysokim poziomem, a rywale kierowali się zasadami fair play. Gratulacje dla wszystkich zawodników.

Więcej zdjęć w >>>GALERII<<<

24 listopada br. uczestniczyliśmy w akcji Miasta Poznania promującej szkolnictwo zawodowe. Akcja jest kontynuacją programu „ Szacun dla Zawodowców”, w ramach którego już po raz kolejny uczniowie mieli okazję zbliżyć się do tematyki kształcenia zawodowego. Z naszej szkoły w „Arenie Zawodowców” brało udział 129 uczniów klas III gimnazjalnych i 30 uczniów klas II. Dla wielu z nich organizowana akcja był dobrą okazją do spotkania się z przedstawicielami firm i zapoznania się z zawodami.

>>>Więcej<<<   >>>Galeria<<<

25 października b.r. reprezentacja naszej szkoły w składzie: Zuzanna Gogolik III3 i Laura Sobiech III3 oraz Jędrzej Konatkowski VII B, Dominik Skory II5 i Bartek Cieślowski II5 wzięła udział w I etapie Igrzysk Młodzieży Szkolnej w Badmintonie. Celem zawodów było wyłonienie najlepszej drużyny w kat. dziewcząt i kat. chłopców, które awansowały do kolejnego etapu rozgrywek. Nasze dziewczęta walczyły z reprezentacją G 58 oraz G 29 zajmując ostatecznie zasłużone II miejsce. Natomiast chłopcy rywalizowali z zespołami G 67 oraz G 58 i uplasowali się na III miejscu.
Gratulujemy naszym reprezentantom i dziękujemy za walkę do końca :) Więcej zdjęć w >>>GALERII<<<