W dniach 14-19 maja 2018 r. grupa uczniów naszej szkoły wzięła udział w projekcie edukacyjno - językowym Austria -Słowacja. Zwiedziliśmy dwie stolice europejskie: Wiedeń i Bratysławę. Ponadto uczniowie grupowo rozwiązywali zadania językowe, które miały na celu poszerzyć ich wiedzę oraz umiejętności językowe, a także pomóc w nawiązaniu kontaktów z obcokrajowcami. W programie była również wizyta w szkole w Wiedniu - poznanie struktury i systemu oświaty w Austrii. Wszyscy zadowoleni i pełni wrażeń wrócili z projektu. <<<GALERIA<<<

24 stycznia br. nasz klasa III/1 uczestniczyła w warsztatach z doradztwa zawodowego "Mądrze zaplanuj swoją przyszłość" organizowanych przez Zespół Szkół Budowlano - Drzewnych. Zabawa była przednia, a przy okazji zdobyliśmy bardzo dużo wiedzy na temat wyboru dalszej ścieżki edukacyjnej. Zapraszamy do krótkiej fotorelacji >>>GALERIA<<<

Na okres przedświąteczny, tj. 27.03.2018, przenieśliśmy w naszej szkole obchody Światowego Dnia Liczby PI. Na drzwiach klas pojawiły się tajemnicze kartki z liczbami, a korytarz ozdobiły prace promujące Święto Liczby PI wykonane przez uczniów klas gimnazjalnych. W szkolnej telewizji emitowano prezentację przygotowaną przez reprezentantów grupy projektowej z klasy II-2.

W konkursie plastyczno-matematycznym „PI-sanki” wzięli udział uczniowie klasy II-4: Zuzanna Przydryga oraz Bartosz Grzęda.

Rywalizację o tytuł "Mistrza Liczby PI" wygrał Maciej Apanowicz kl. III-5 zapamiętując 97 cyfr w rozwinięciu dziesiętnym liczby PI. Drugie miejsce zajął Kacper Hoffmann kl.III-5 (72 cyfry), a trzecie Jakub Mańczak kl. III-5 (62 cyfry). Gratulujemy!

>>>GALERIA<<<

24 listopada br. uczestniczyliśmy w akcji Miasta Poznania promującej szkolnictwo zawodowe. Akcja jest kontynuacją programu „ Szacun dla Zawodowców”, w ramach którego już po raz kolejny uczniowie mieli okazję zbliżyć się do tematyki kształcenia zawodowego. Z naszej szkoły w „Arenie Zawodowców” brało udział 129 uczniów klas III gimnazjalnych i 30 uczniów klas II. Dla wielu z nich organizowana akcja był dobrą okazją do spotkania się z przedstawicielami firm i zapoznania się z zawodami.

>>>Więcej<<<   >>>Galeria<<<