Zasady bezpiecznego zachowania się w sytuacjach zagrożenia, obcy niebezpieczny a także bezpieczeństwo w drodze do i ze szkoły to główne tematy poruszane przez policjanta, który odwiedził dziś naszą szkołę. Funkcjonariusz do dzieci przyjechał w towarzystwie „sierżanta Pyrka” - maskotki Wielkopolskiej Policji.

W ramach programu „Z Pyrkiem Bezpieczniej" mundurowy odwiedził dziś klasę czwartą oraz klasy pierwsze.

Celem wspólnego spotkania było przekazanie najmłodszym informacji dotyczących podstawowych zasad bezpieczeństwa podczas zabaw w szkole, w domu i poza nim, a w szczególności prawidłowego zachowania się w drodze  do i ze szkoły. Podczas spotkania dzieci mogły zapoznać się z atrybutami Policjanta, każdy odważny mógł zobaczyć kajdanki i policyjną pałkę służbową. Dzieciom przypomniano także o najważniejszych numerach alarmowych jakimi są 997,112, 998, 999.

Spotkanie upłynęło w radosnej atmosferze a policjant oraz sierżant Pyrek otrzymali już zaproszenie do kolejnych wizyt. Zobacz >>>GALERIĘ<<<

Lekcja wf-u to nie tylko ciężka praca, ale przede wszystkim dobra zabawa. Najlepiej wie o tym klasa IV :) Dziś dziewczęta próbowały swoich sił w skokach na skakance i już wkrótce dowiecie się jak im poszło, ale póki co zobaczcie co się dzieje, gdy Pani powie..."stajemy do zdjęcia" :) >>>GALERIA<<<