W poniedziałek w naszej szkole miało miejsce otwarcie nowego boiska, bieżni, placu zabaw oraz ogrodu sensorycznego. Dla uczniów z pewnością było to niezwykle ważne wydarzenie, na które czekali ze zniecierpliwieniem.

Około godziny 13 przedstawiciele każdej z klas, nauczyciele oraz goście specjalni spotkali się na sali gimnastycznej na krótkim przedstawieniu, podczas, którego uczniowie przedstawiali swoje talenty zarówno artystyczne jak i gimnastyczne. Nasi goście mieli okazję obejrzeć pokaz eksperymentów klasy przyrodniczej i spróbować przygotowanego przez uczniów tajemniczego napoju z suchym lodem. Po przedstawieniu wszyscy udali się na oficjalne otwarcie, którym było przecięcie wstęgi. Następnie ksiądz z sąsiedniej parafii poświęcił boisko i plac zabaw, abyśmy mieli pewność, że będzie na nim bezpiecznie.

Uważam, że jest to bardzo dobra zmiana w naszej szkole. Wszyscy uczniowie z pewnością nie mogą się doczekać pierwszych, ciepłych wiosennych dni podczas, których będą mogli wypróbować boisko i bieżnię na lekcjach wf-u. Młodsze dzieci już bawiły się na nowym placu zabaw!

Julia Gulik

>>>GALERIA<<<

Dnia 16 listopada 2018 roku wraz z klasą wybraliśmy się na przedstawienie pt. "Zebranie" do Multikina 51. Było to przedstawienie, podczas którego mogliśmy wypowiedzieć swoje zdanie, a nawet wziąć w nim udział.

Spektakl opowiadał o grupie rówieśników z tej samej klasy, którzy próbowali rozwiązać problem: "Kto spłukał Jasiowi głowę w toalecie?!". Każde z dzieci przedstawiło swoją wersję zdarzenia i za wszelką cenę chciało udowodnić swoją winę. My widzowie mogliśmy wyrazić swoją opinię na temat każdej z sytuacji i stwierdzić, kto naszym zdaniem, tak naprawdę dopuścił się tego okropnego czynu. Niektóre z dzieci zostały zaproszone na scenę do odegrania jednej z ról. Był to plus tego przedstawienia.

Julia Gulik i Nadia Lóssa